Datum upisa : 17.10.2009
Godina : 29
Lokacija : Belgrade

Partizan lako dobio Jagodinu Empty
PočaljiNaslov: Partizan lako dobio Jagodinu   Partizan lako dobio Jagodinu EmptyNed Okt 18, 2009 10:49 pm

Fudbaleri Partizana pobedili su u poslednjem meču osmog kola Jelen Superlige Jagodinu 3:0.

Šampion Srbije je u prvih 45 minuta postigao sva tri gola, pa je u drugom delu, po kišnom i prohladnom vremenu u Beogradu, opuštenom igrom sačuvao prednost i zabeležio petu pobedu u prvenstvu. Strelci za 'crno-bele' bili su Mladen Krstajić, Lamin Dijara i Adem Ljajić. U nedelju su odigrana još dva meča ovog kola, a do pobeda na svojim terenima došli Hajduk protiv Napretka sa 3:1 i Čukarički protiv Rada sa 2:1.

Partizan je u Humskoj 1 poveo već u petom minutu kada je Mladen Krstajić posle kornera Brežančića, sa tri metra glavom savladao golmana gostiju Zečevića.

Sve do kraja poluvremena 'crno-beli' nisu uspevali da nadigraju odbranu Jagodinaca, a onda su to uradili dva puta za samo dva minuta. Prvo je Lamin Dijara, kojeg je odlično proigrao Kleo, utrčao u kazneni prostor gostiju, zaobišao Zečevića i predriblao jednog igrača odbrane, te poslao loptu u mrežu za 2:0.Treći i poslednji gol za šampiona postigao je samo dva minuta kasnije Adem Ljajić. Mladi reprezentativac Srbije je odigrao dupli pas sa Dijarom i preciznim udarcem savladao Zečevića.

U drugom delu Partizan nije uspeo da pogodi gol gostiju jer su se Dijara, Keo i Moreira ispromašivali, pa je meč u Beogradu završen sa 3:0.