Datum upisa : 17.10.2009
Godina : 29
Lokacija : Belgrade

JSL: Pobede Čukaričkog i Hajduka Empty
PočaljiNaslov: JSL: Pobede Čukaričkog i Hajduka   JSL: Pobede Čukaričkog i Hajduka EmptyNed Okt 18, 2009 10:50 pm

Fudbaleri Čukaričkog i Hajduka zabeležili su pobede na svom terenu u utakmicama osmog kola Jelen Superlige.

Poslednjeplasirani Čukarički je do prvog trijumfa u sezoni stigao pobedom nad Radom od 2:1. Sa druge strane, Hajduk je u Kuli pobedio Napredak sa 3:1, i tako sustigao Kruševljane na deobi sedmog mesta. U poslednjoj utakmici kola od 17 časova Partizan na svom terenu dočekuje Jagodinu.

Utakmica na Banovom Brdu imala je dva potpuno različita poluvremena. Prvi deo protekao je u skladu sa vremenom koje je bilo veoma loše za igru (kiša), dok je u drugom viđen znatno bolji fudbal.

Domaći tim sve dileme rešio je u samo dva minuta nastavka. Prvo je Vladimir Ribić iskoristio neuspešnu ofsajd zamku gostiju sa Banjice, izašao je sam ispred golmana Rada i probacio mu loptu kroz noge za 1:0.

Samo dva minuta kasnije viđen je verovatno najlepši gol osmog kola. Nakon prekida i pokušaja odbrane Rada da otkloni opasnost, na loptu je natrčao Nenad Kiso i fenomenalnim udarcem sa oko 30 metara levom nogom savladao je golmana gostiju za 2:0.

U nastavku meča trener Rada Marko Nikolić na teren je ubacio Andriju Kaluđerovića, i to mu se isplatilo samo nekoliko minuta kasnije. Kaluđerović je u 60. minutu iskosa sa desne strane dobrim udarcem savladao golmana Čukaričkog i učinio neizvesnim finiš utrakmice. Ipak, ’Brđani’ su do kraja uspeli da se odbrane i zabeleže prvi trijumf u sezoni.

Na utakmici u Kuli ekipa Bogdana Koraka uspela je da osvoji sva tri boda protiv Napretka. Hajduk je poveo u 28. minutu golom Miloša Živkovića, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Predrag Vujović.

Ipak, tri minuta pred odlazak na odmor Aleksandar Davidov je ponovo doveo Hajudk do prednosti i tako najavio trijumf svog tima. Sve dileme su rešene tek u 89. minutu kada je Nikola Komazec postavio konačnih 3:1.